  • Mfr # CRSNL3225P12-ID
  • Zoro # G2954947
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
CRSNL3225P12-ID
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
CRSNL3225P12-ID
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, CRSN, Overall Length 170.00mm