  • Mfr # DCLNL3225P16
  • Zoro # G2962050
Overall Length
170.00mm
ISO Number
DCLNL3225P16
Shank Height
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DCLNL3225P16
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
DCLNL3225P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 170.00mm