  • Mfr # DCLNR2525M16
  • Zoro # G2961308
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DCLNR2525M16
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
DCLNR2525M16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 150.00mm