  • Mfr # DCLNR3225P12
  • Zoro # G2958937
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DCLNR3225P12
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
DCLNR3225P12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 170.00mm