  • Mfr # DSSNL3232P15
  • Zoro # G2926956
Overall Length
180.24mm
Shank Width
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DSSNL3232P15
Overall Length
180.24mm
Shank Width
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
DSSNL3232P15
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSSN, Overall Length 180.24mm