  • Mfr # DVPNL3225P16
  • Zoro # G2956240
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Cutting Direction
Left Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DVPNL3225P16
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
Cutting Direction
Left Hand
ISO Number
DVPNL3225P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DVPN, Overall Length 170.00mm