  • Mfr # DVPNR2525M16
  • Zoro # G2952375
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DVPNR2525M16
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
DVPNR2525M16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DVPN, Overall Length 150.00mm