  • Mfr # PCLNR5050T25
  • Zoro # G2964178
Overall Length
300.00mm
Shank Width
50.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PCLNR5050T25
Overall Length
300.00mm
Shank Width
50.00mm
Shank Height
50.00mm
Insert Cutting Edge Length
25.00mm
ISO Number
PCLNR5050T25
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PCLN, Overall Length 300.00mm