  • Mfr # PDJNR3225P15
  • Zoro # G2952935
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PDJNR3225P15
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
PDJNR3225P15
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PDJN, Overall Length 170.00mm