  • Mfr # PSDNN3232P19
  • Zoro # G2933195
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PSDNN3232P19
Country of Origin
Sweden
Dimensions
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
ISO Number
PSDNN3232P19
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSDN, Overall Length 170.00mm