  • Mfr # PSDNN4040S25
  • Zoro # G2963304
Overall Length
250.00mm
Shank Height
40.00mm
Insert Cutting Edge Length
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PSDNN4040S25
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
250.00mm
Shank Height
40.00mm
Insert Cutting Edge Length
25.00mm
Shank Width
40.00mm
ISO Number
PSDNN4040S25
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSDN, Overall Length 250.00mm