  • Mfr # PSSNR2525M15
  • Zoro # G2905098
Overall Length
160.24mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PSSNR2525M15
Overall Length
160.24mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
PSSNR2525M15
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSSN, Overall Length 160.24mm