  • Mfr # PTGNL2020K16
  • Zoro # G2934315
Overall Length
125.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
ISO Number
PTGNL2020K16
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PTGNL2020K16
Overall Length
125.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Height
20.00mm
Shank Width
20.00mm
ISO Number
PTGNL2020K16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PTGN, Overall Length 125.00mm