  • Mfr # PRDCN5050U32
  • Zoro # G2967370
Overall Length
350.00mm
ISO Number
PRDCN5050U32
Shank Height
50.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PRDCN5050U32
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
350.00mm
Shank Height
50.00mm
Shank Width
50.00mm
Insert Cutting Edge Length
32.00mm
ISO Number
PRDCN5050U32
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PRDC, Overall Length 350.00mm