  • Mfr # SRDCN2525M12
  • Zoro # G2903086
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SRDCN2525M12
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
SRDCN2525M12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SRDC, Overall Length 150.00mm