  • Mfr # PRGCL3225P12
  • Zoro # G2930998
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
PRGCL3225P12
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
PRGCL3225P12
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
PRGCL3225P12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PRGC, Overall Length 170.00mm