  • Mfr # PRGCL4040S25
  • Zoro # G2928590
Overall Length
250.00mm
Shank Height
40.00mm
Shank Width
40.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PRGCL4040S25
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
250.00mm
Shank Height
40.00mm
Shank Width
40.00mm
Insert Cutting Edge Length
25.00mm
ISO Number
PRGCL4040S25
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PRGC, Overall Length 250.00mm