  • Mfr # SRSCL3225P12
  • Zoro # G2933807
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SRSCL3225P12
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
SRSCL3225P12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SRSC, Overall Length 170.00mm