  • Mfr # STGCR2020K16
  • Zoro # G2955017
Overall Length
125.00mm
ISO Number
STGCR2020K16
Shank Height
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
STGCR2020K16
Overall Length
125.00mm
Shank Height
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
20.00mm
ISO Number
STGCR2020K16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, STGC, Overall Length 125.00mm