  • Mfr # SVJBL1616H11
  • Zoro # G2902307
Overall Length
100.00mm
ISO Number
SVJBL1616H11
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SVJBL1616H11
Overall Length
100.00mm
Shank Width
16.00mm
Shank Height
16.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
ISO Number
SVJBL1616H11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVJB, Overall Length 100.00mm