  • Mfr # SCLCL2525M12
  • Zoro # G2903348
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCLCL2525M12
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
SCLCL2525M12
Cutting Direction
Left Hand
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SCLC, Overall Length 150.00mm