  • Mfr # SVJBL2020K11
  • Zoro # G2905125
Overall Length
125.00mm
Shank Width
20.00mm
ISO Number
SVJBL2020K11
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SVJBL2020K11
Overall Length
125.00mm
Shank Width
20.00mm
Shank Height
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
ISO Number
SVJBL2020K11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVJB, Overall Length 125.00mm