  • Mfr # SVJBR2020K16
  • Zoro # G2954055
Overall Length
125.00mm
Shank Width
20.00mm
Shank Height
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SVJBR2020K16
Overall Length
125.00mm
Shank Width
20.00mm
Shank Height
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
ISO Number
SVJBR2020K16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVJB, Overall Length 125.00mm