  • Mfr # SVVBN2525M11
  • Zoro # G2959576
Overall Length
150.00mm
ISO Number
SVVBN2525M11
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
SVVBN2525M11
Overall Length
150.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
11.00mm
ISO Number
SVVBN2525M11
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, SVVB, Overall Length 150.00mm