  • Mfr # DCLNL2525X12-P
  • Zoro # G2962778
Overall Length
130.00mm
ISO Number
DCLNL2525X12-P
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DCLNL2525X12-P
Overall Length
130.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
DCLNL2525X12-P
Left Hand
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 130.00mm