  • Mfr # DCLNL3232X16-P
  • Zoro # G2902115
Overall Length
147.00mm
ISO Number
DCLNL3232X16-P
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DCLNL3232X16-P
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
147.00mm
Shank Height
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
32.00mm
ISO Number
DCLNL3232X16-P
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 147.00mm