  • Mfr # DDJNL2020X15-P
  • Zoro # G2966165
Overall Length
125.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Width
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DDJNL2020X15-P
Overall Length
125.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
Shank Width
20.00mm
Shank Height
20.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
ISO Number
DDJNL2020X15-P
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DDJN, Overall Length 125.00mm