  • Mfr # DVJNL2525X16-P
  • Zoro # G2924804
Overall Length
140.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DVJNL2525X16-P
Overall Length
140.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
DVJNL2525X16-P
Toolholder Style
DVJN
Coolant Fed
Coolant Through
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DVJN, Overall Length 140.00mm