  • Mfr # F2481-9.99
  • Zoro # G8346527
Size - Decimal
9.99mm - 0.3933
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481-9.99
Size - Decimal
9.99mm - 0.3933
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
9.99mm
Shank Dia.
10 mm
Overall Length
120.00 mm
Reamer Size
9.99 mm
Drill Bit Dimension Type
Metric
9.99mm (0.3933)
Finish - Machining
Bright (Uncoated)
Drill Bit Finish
Uncoated
Number of Flutes
6
Left Hand
Finish
Uncoated
Decimal Equivalent
0.3933
Application
For Aluminum, Plastics
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 9.99 mm