  • Mfr # F2481TMS-12
  • Zoro # G8045913
Size - Decimal
12.00mm - 0.4724
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-12
Size - Decimal
12.00mm - 0.4724
Flute Length
20.00 mm
Shank Dia.
12 mm
Reamer Size
12.00 mm
Overall Length
120.00 mm
12.00mm (0.4724)
Drill Bit Size
12.00mm
Finish - Machining
TiAlN
Decimal Equivalent
0.4724
Number of Flutes
6
Application
For Cast Iron, Steel
Drill Bit Finish
TMS
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 12.00 mm