  • Mfr # F2481TMS-18
  • Zoro # G8092533
Size - Decimal
18.00mm - 0.7087
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481TMS-18
Size - Decimal
18.00mm - 0.7087
Flute Length
25.00 mm
Shank Dia.
18 mm
Drill Bit Size
18.00mm
18.00mm (0.7087)
Reamer Size
18.00 mm
Overall Length
150.00 mm
Number of Flutes
8
Decimal Equivalent
0.7087
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 18.00 mm