  • Mfr # F2481TMS-7.97
  • Zoro # G8369733
Size - Decimal
7.97mm - 0.3138
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2481TMS-7.97
Size - Decimal
7.97mm - 0.3138
Flute Length
16.00 mm
7.97mm (0.3138)
Drill Bit Size
7.97mm
Reamer Size
7.97 mm
Shank Dia.
8 mm
Overall Length
100.00 mm
Decimal Equivalent
0.3138
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 7.97 mm