  • Mfr # F2481TMS-5.97
  • Zoro # G7911732
Size - Decimal
5.97mm - 0.2350
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2481TMS-5.97
Size - Decimal
5.97mm - 0.2350
Flute Length
12.00 mm
5.97mm (0.2350)
Reamer Size
5.97 mm
Shank Dia.
6 mm
Overall Length
75.00 mm
Drill Bit Size
5.97mm
Decimal Equivalent
0.2350
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 5.97 mm