  • Mfr # F2482TMS-12.02
  • Zoro # G8014237
Size - Decimal
12.02mm - 0.4732
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-12.02
Size - Decimal
12.02mm - 0.4732
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
12.02mm
Shank Dia.
12 mm
Reamer Size
12.02 mm
Overall Length
120.00 mm
Drill Bit Dimension Type
Metric
12.02mm (0.4732)
Decimal Equivalent
0.4732
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 12.02 mm