  • Mfr # F2482-11.97
  • Zoro # G8333342
Size - Decimal
11.97mm - 0.4713
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482-11.97
Size - Decimal
11.97mm - 0.4713
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
11.97mm
Reamer Size
11.97 mm
Overall Length
120.00 mm
11.97mm (0.4713)
Shank Dia.
12 mm
Decimal Equivalent
0.4713
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 11.97 mm