  • Mfr # F2482-3.99
  • Zoro # G7835021
Size - Decimal
3.99mm - 0.1570
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482-3.99
Size - Decimal
3.99mm - 0.1570
Flute Length
12.00 mm
3.99mm (0.1570)
Shank Dia.
6 mm
Drill Bit Size
#22
Overall Length
75.00 mm
Reamer Size
3.99 mm
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.1570
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 3.99 mm