  • Mfr # F2482-4.03
  • Zoro # G8446636
Size - Decimal
4.03mm - 0.1587
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482-4.03
Size - Decimal
4.03mm - 0.1587
Flute Length
12.00 mm
Reamer Size
4.03 mm
4.03mm (0.1587)
Overall Length
75.00 mm
Shank Dia.
6 mm
Drill Bit Size
4.03mm
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.1587
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 4.03 mm