  • Mfr # F2482-5.03
  • Zoro # G8328871
Size - Decimal
5.03mm - 0.1980
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482-5.03
Size - Decimal
5.03mm - 0.1980
Flute Length
12.00 mm
Reamer Size
5.03 mm
5.03mm (0.1980)
Shank Dia.
6 mm
Drill Bit Size
5.03mm
Overall Length
75.00 mm
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.1980
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 5.03 mm