  • Mfr # F2482-5.98
  • Zoro # G8145322
Size - Decimal
5.98mm - 0.2354
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482-5.98
Size - Decimal
5.98mm - 0.2354
Flute Length
12.00 mm
Shank Dia.
6 mm
Drill Bit Dimension Type
Metric
5.98mm (0.2354)
Overall Length
75.00 mm
Reamer Size
5.98 mm
Drill Bit Size
5.98mm
Decimal Equivalent
0.2354
Number of Flutes
4
Description
Chucking Reamer, Carbide, Bright (Uncoated), Metric, 5.98 mm