  • Mfr # F2482TMS-10.02
  • Zoro # G8231343
Size - Decimal
10.02mm - 0.3945
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-10.02
Size - Decimal
10.02mm - 0.3945
Flute Length
20.00 mm
10.02mm (0.3945)
Reamer Size
10.02 mm
Shank Dia.
10 mm
Overall Length
120.00 mm
Drill Bit Size
10.02mm
Decimal Equivalent
0.3945
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 10.02 mm