  • Mfr # F2482TMS-11.97
  • Zoro # G7912195
Size - Decimal
11.97mm - 0.4713
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-11.97
Size - Decimal
11.97mm - 0.4713
Flute Length
20.00 mm
Drill Bit Size
11.97mm
Reamer Size
11.97 mm
Shank Dia.
12 mm
Overall Length
120.00 mm
11.97mm (0.4713)
Decimal Equivalent
0.4713
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 11.97 mm