  • Mfr # F2482TMS-11.99
  • Zoro # G8176743
Size - Decimal
11.99mm - 0.4720
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-11.99
Size - Decimal
11.99mm - 0.4720
Flute Length
20.00 mm
11.99mm (0.4720)
Reamer Size
11.99 mm
Shank Dia.
12 mm
Overall Length
120.00 mm
Drill Bit Size
11.99mm
Decimal Equivalent
0.4720
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 11.99 mm