  • Mfr # F2482TMS-12
  • Zoro # G8039552
Size - Decimal
12.00mm - 0.4724
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-12
Size - Decimal
12.00mm - 0.4724
Flute Length
20.00 mm
Overall Length
120.00 mm
12.00mm (0.4724)
Drill Bit Size
12.00mm
Reamer Size
12.00 mm
Shank Dia.
12 mm
Decimal Equivalent
0.4724
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 12.00 mm