  • Mfr # F2482TMS-5.99
  • Zoro # G7927735
Size - Decimal
5.99mm - 0.2358
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-5.99
Size - Decimal
5.99mm - 0.2358
Flute Length
12.00 mm
Shank Dia.
6 mm
Reamer Size
5.99 mm
Drill Bit Size
5.99mm
5.99mm (0.2358)
Overall Length
75.00 mm
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.2358
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 5.99 mm