  • Mfr # F2482TMS-6.02
  • Zoro # G8048512
Size - Decimal
6.02mm - 0.2370
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F2482TMS-6.02
Size - Decimal
6.02mm - 0.2370
Flute Length
12.00 mm
Drill Bit Size
6.02mm
Reamer Size
6.02 mm
6.02mm (0.2370)
Overall Length
75.00 mm
Shank Dia.
6 mm
Number of Flutes
4
Decimal Equivalent
0.2370
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 6.02 mm