  • Mfr # F2482TMS-8.03
  • Zoro # G8083311
Size - Decimal
8.03mm - 0.3161
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
F2482TMS-8.03
Size - Decimal
8.03mm - 0.3161
Flute Length
16.00 mm
Reamer Size
8.03 mm
Overall Length
100.00 mm
Shank Dia.
8 mm
Drill Bit Size
8.03mm
8.03mm (0.3161)
Decimal Equivalent
0.3161
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 8.03 mm