  • Mfr # A1549TFP-5.2
  • Zoro # G4812908
Overall Length
132 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
A1549TFP-5.2
Drill Bit Size
5.2 mm
Overall Length
132 mm
Flute Length
3 17/40 in
Shank Dia.
5.2 mm
Drill Point Length
1.21mm
Maximum Drilling Depth
3 27/64 in
Shank Length
45 mm
Decimal Equivalent
0.2047
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 5.2 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, TiNAl, Material Grade - Machining TFP, Maximum Drilling Depth 3 27/64 in, Metric, 12xD