  • Mfr # LFE-80W-MCT-D
  • Zoro # G111647009
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lumens
40500
Color Temp.
3000K/4000K/5000K
Watts
80W
Finish
Bronze
Depth
47.72 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LFE-80W-MCT-D
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
47.72 in
Width
1.48 in
Length
23.74 in
Details
Lumens
40500
Color Temp.
3000K/4000K/5000K
Watts
80W
Finish
Bronze
Item
Post Top Lighting
Description
  • •Die-Cast Aluminum Housing With Powder Coat Finish (Dark Bronze Finish)
  • •Suitable for Wet Locations, IP66
  • •Wattage: 80W