  • Mfr # LSL-4FT-40W-MCT-D-EM-SEN
  • Zoro # G411672916
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lumens
4200
Housing Finish
White
Fixture Wattage
40W
Height
11.49 in
Length
11.49 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LSL-4FT-40W-MCT-D-EM-SEN
Country of Origin
China
Dimensions
Height
11.49 in
Length
11.49 in
Width
1.18 in
Details
Lumens
4200
Housing Finish
White
Fixture Wattage
40W
Color Temp.
35K/40K/50K
Item
Lighted Mirror
Description
  • •Ceiling Mount or Suspended Mount - 4ft.
  • •Lens: Polycarbonate Frosted Lens, Shatter Resistant
  • •MCT: Multi Color Temperature (Selectable Switch Inside Fixture)
  • •Wattage: 40W