  • Mfr # DH453121
  • Zoro # G4241663
Key Features
Drill Bit Size
12.1 mm
Point Angle
140 Degrees
Flute Length
133 mm
Shank Diameter
12 mm
Number of Flutes
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DH453121
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Overall Length
178 mm
Drill Bit Size
12.1 mm
Flute Length
133 mm
Shank Diameter
12 mm
Details
Point Angle
140 Degrees
Number of Flutes
2
Material - Machining
Carbide
Finish - Machining
TiAlN
Coolant Through
Yes
Type
Ratio Drill
Series
Dream Drill INOX
Decimal Equivalent
0.4764 in